PROGRAMA

Star

ARE YOU JAZZ?

Star

27 MARÇ

DIMECRES

27 MARÇ

9.30—10.00
Fabra i Coats
Hall

RECOLLIDA D’ACREDITACIONS

10.00—11.30
Fabra i Coats
Sala 02

TAULA RODONA
De l’aula a l’escenari. El jazz és un mitjà o un fi?
Amb Joan Sanmartí (ESMUC), Jordi Gaspar (Taller de Músics), Climent Lanaspa (JAM SESSION) i Ángel Blanco ‘Latino’ (SEDAJAZZ)
Moderador: Lluís Cabrera (Taller de Músics)

11.30—13.00
Fabra i Coats
Sala 02

TAULA RODONA
Per què una associació de músics professionals? 
Els 30 anys de l’Associació de Músics de Jazz i Música Moderna de Catalunya (AMJM)
Amb els membres de l’AMJM Àngel Pereira, Laura Simó, Gemma Abrié, Max Sunyer i Xavi Torres.
Moderador: GuillemArnedo, president de l’AMJM

12:00-18:00 

ESEM
Aula 4

ACTE PRIVAT
Reunió de la Plataforma Jazz España
(Pausa de 14h a 16h)

13.00—14.30
Fabra i Coats
Sala 02

WORKSHOP
El negoci del jazz
Amb Jeff Levenson (Levenson Creative Group, Estats Units)

14.30—16.30
Fabra i Coats
Sala 02

WORKSHOP
Autogestió de l’artista i accés a l’escena internacional
Amb Valentina Zanelli (Creativi Musicali, Itàlia) (POSPOSAT: DIJOUS 28)

15.30—19.00
Taller de Músics ESEM
Aula 3

ACTE PRIVAT
Europe Jazz Network Board Meeting

16.30—17.30

Fabra i Coats
Sala de reunions 1a Pl

ACTE PRIVAT
Trobada anual de l’Associació de Festivals i Programadors de Jazz de Catalunya (AFEJAZZ)

19.00-20.30
Fabra i Coats
Sala 02

APERITIU DE BENVINGUDA
(només amb invitació)

28 MARÇ

DIJOUS

28 MARÇ

09.00—12.00

Taller de Músics ESEM
Aula 2

ACTE PRIVAT
Europe Jazz Network Programme Commitee Meeting

10.00—11.30
Fabra i Coats
Sala 02

TAULA RODONA
Suport a la internacionalització d’artistes i projectes musicals
Amb Xavier Cester (Institut Català de les Empreses Culturals, ICEC), Maria Lladó (Institut Ramon Llull), Eduardo Fernández Palomares (Acción Cultural Española, AC/E),  Ana Gómez (Instituto Cervantes), Antoni Mas (Sociedad de Artistas, Intérpretes o Ejecutantes de España, AiE) i Lizon Lavaud (Le Bureau Export, França)
Moderador: Jordi Puy (Sound Diplomacy)

12.00—12.30
Fabra i Coats
Sala 02

PRESENTACIÓ DE PROJECTE
Creative Europe, oportunitats de finançament per a projectes musicals
Amb Augusto Paramio (Creative Europe)

12.45—13.15
Fabra i Coats
Sala 01
13.15—14.30

PAUSA 

14.30—15.30
Fabra i Coats
Sala 02

SPEED MEETINGS

15.45—16.15
Fabra i Coats
Sala 01
16.30—17.00
Fabra i Coats
Sala 01

SHOWCASE
Duot

17.15—17.45
Fabra i Coats
Sala 01

SHOWCASE
Carola Ortiz

18.00—18.30
Fabra i Coats
Sala 02

PRESENTACIÓ DE PROJECTE
360 Paris Music Factory
Amb Saïd Assadi (Accords Croisés / 360 Paris Music Factory, França)

18.45—19.15
Fabra i Coats
Sala 01

SHOWCASE
Aurora

19:30—20.00
Fabra i Coats
Sala 01

SHOWCASE
Unexpected

21.00—00.15
New Fizz
Robadors 23

OFF JAZZ I AM
Visita per clubs de jazz de Barcelona Jazz 

GORKA BENÍTEZ TRIO
21.00h i 22.45h I NEW FIZZ

EVA FERNÁNDEZ TRIO
21.30h i 23.15h I NEW FIZZ

CHIVA’ QUARTET
21.30h i 23.15h I ROBADORS 23

SERGI FELIPE TRIO
22.00 h i 23.45h I ROBADOS 23

29 MARÇ

DIVENDRES

29 MARÇ

10.00—11.30
Fabra i Coats
Sala 02

TAULA RODONA
Fires i meetings internacionals de jazz a Europa
Amb Peter Schulze (Jazzahead, Alemanya), Mark Van Schaick (inJazz, Holanda), Jean Pierre Bissot (Belgian Jazz Meeting, Bèlgica), Florian Allender (Jazz(s)Ra, França) i Luis Francisco García (Jazz Eñe)
Modera: Cristina Estrada (Mercat de Música Viva de Vic)

11.30—12.00
Fabra i Coats
Sala 02

PRESENTACIÓ DE PROJECTE
Sound Diplomacy (Music Cities)
Amb Azucena Micó i Jordi Puy (Sound Diplomacy)

12.00—12.30
Fabra i Coats
Sala 02

PRESENTACIÓ DE PROJECTE
La paritat de gènere al món de la música
Amb Vanessa Reed (Keychange PRS Foundation, Gran Bretanya) i Ivone Lesan (Associació Mujeres de la Industria de la Música, MIM)
Modera: Cinzia Venier (Taller de Músics)

12.45—13.15
Fabra i Coats
Sala 01

SHOWCASE
Pau Figueres

13.15—14.30

PAUSA 

14.30—15.30
Fabra i Coats
Sala 02

SPEED MEETINGS

15.45—16.15
Fabra i Coats
Sala 01
16.30—17.00
Fabra i Coats
Sala 01

SHOWCASE
Inhumandkind

17.15—17.45
Fabra i Coats
Sala 01

SHOWCASE
Tronik

18.00—18.30
Fabra i Coats
Sala 02

PRESENTACIÓ DE PROJECTE
Europe Jazz Network (EJN)
Amb Jan Ole Otnaes (EJN, Noruega)

18.45—19.15
Fabra i Coats
Sala 01
19.30—20.00
Fabra i Coats
Sala 01
20.30—23.00 Fabra i Coats Sala 02

SOPAR I FESTA DE CLOENDA
DJ – Fred Guzzo
(sopar únicament amb invitació)