PROGRAMA

Star

ARE YOU JAZZ?

Star

25 MARÇ

DIMECRES

25 MARÇ

10.00-11.00
Fabra i Coats

RECOLLIDA D’ACREDITACIONS

11.00-12.30
Fabra i Coats

TAULA RODONA
Distribució digital i estratègies per a promocionar un nou disc
Ponents: Eulàlia Ràfols, Co-Directora Iberia, Label Management & Content Aquisition a The Orchard (Barcelona); Ricardo Álvarez, La Cupula Music Business Unit Director (Barcelona).

12.45-13.45
Fabra i Coats

TAULA RODONA
Com un músic pot treure partit d’una fira internacional?
Organitzat per l’Associació de Músics de Jazz i Música Moderna de Catalunya (AMJM).
Ponents: Kike Perdomo, músic (Santa Cruz de Tenerife); Xacobe Martínez Antelo, músic (Santiago de Compostela); músic europeu a confirmar. 
Moderador: a confirmar

14.00-14.45 

Fabra i Coats

WORKSHOP
La Wikipedia en la divulgació del jazz: potencial, reptes i oportunitats
Ponents: Ester Bonet, filòloga i experta de l’Associació Amical Wikimedia (Barcelona).

15.00-15.45
Fabra i Coats

WORKSHOP
Fundraising per projectes culturals
Ponent: Beatriz Ortega, directora Jeronimo Stage (Madrid).

16.00-19.00

ACTE PRIVAT
Assemblea de Plataforma Jazz España.

16.00-19.00

ACTE PRIVAT
Assemblea de la Federació de Músics de Jazz.

16.30-17.30
Fabra i Coats

WORKSHOP
Why DIY (Do It Yourself)?
Ponents: Steve Mead, Festival de Jazz de Manchester (UK); Nani Noam Vazana, artista (Holanda). 

17.45-18.45
Fabra i Coats

TAULA RODONA
Programes internacionals per a la mobilitat d’artistes, professionals i organitzacions
Ponents: Marcus Ratka, Jam Music Lab University (Àustria); Florian Allender, Jazz(Ra) (França); AC/E Acción Cultural Española (Madrid); Maria Lladó, Institut Ramón Llull (Barcelona). 
Moderador: Susanna Piquer, Taller de Músics (Barcelona).

18.00-19.00

ACTE PRIVAT
Trobada de l’Associació de Festivals i Programadors de Jazz de Catalunya (AFEJAZZ)

19.15-20.30
Fabra i Coats

APERITIU DE BENVINGUDA

20.30-22.00
Fabra i Coats

FESTA DE L’AMJM
Entrega de premis de l’Associació de Músics de Jazz i Música Moderna de Catalunya (AMJM) i concert dels guanyadors. 

26 MARÇ

DIJOUS

26 MARÇ

10.00-11.30
Fabra i Coats

TAULA RODONA
Com sobreviu un club amb programació diària? Estratègies per a crear públic
Ponents: Joan Mas/Carme Saldó, Jamboree (Barcelona); Chevi Martínez, Jimmy Glass (València), Frank van Berkel, Bimhuis (Holanda); Michael Stückl, Unterfarht (Alemanya).
Moderador: Borja Duñó, cap de redacció i editor de música (Barcelona).

11.00-14.00

ACTE PRIVAT
Trobada d’associacions estatals de músics professionals

11.45-13.30
Fabra i Coats

WORKSHOP
Sync music listening session
Ponents: Frederic Schindler, founder and music supervisor Too Young Agency (Barcelona); Rupert Hollier, founder and music supervisor Red Five Creative Agency- Rupert Hollier (UK). 
Moderador: Mario Melillo, content manager de NODE (Itàlia).
Discogràfiques participants: Discmedi, Fresh Sound, Underpool (Barcelona).
Coordinat per NODE & The Guild of Music Supervisors

13.30-14.30

PAUSA 

14.45-15.15
Fabra i Coats
15.35-16.05
Fabra i Coats
Sala 01
16.25-16.55
Fabra i Coats
17.00-18.00
Fabra i Coats

MEETHEPRO

18.05-18.35
Fabra i Coats

SHOWCASE
Curos

18.55-19.25
Fabra i Coats
19.45-20.15
Fabra i Coats

SHOWCASE
Smack Dab

20.15-20.45
Fabra i Coats

BUS PICK UP

21.15-00.30
Festival de Jazz Terrassa

OFF JAZZ I AM
21.15h – 22.00h | Aperitiu
22.00h – 00.30h | Mélodie Gimard | Alto For Two (Kika Sprangers & Irene Reig Quintet)

00.40h | Bus pick up 

27 MARÇ

DIVENDRES

27 MARÇ

10.00-11.00
Fabra i Coats

TAULA RODONA
Tendències: el jazz de les noves generacions
Ponents: Arnau Sabaté, Primavera Sound (Barcelona); Kenneth Killeen, 12 Points Festival (Holanda); Göetz Buehler, Jazz in the City (Àustria).
Moderador: Mark van Schaick, Injazz (Països Baixos). 

11.15-12.15
Fabra i Coats

PRESENTACIÓ DE PROJECTES
Projectes d’inclusió social en la música
Ponents: Àlex Serra / Cinzia Venier, Taller de Músics (Barcelona); organització europea a confirmar. 

12.30—13.30
Fabra i Coats

TAULA RODONA
Noves línies i criteris artístics dels festivals de jazz
Ponents: Martyna Markowska, Katowice City of Gardens and JazzArt (Polònia); Sunna Gunnlaugs, Reykjavík Jazz Fest and Freyjujazz and Jazz í Salnum (Islàndia).
Moderador: Judit Llimós, Directora del Festival Guitar BCN (Barcelona).

13.30-14.30

PAUSA 

14.45-15.15
Fabra i Coats

SHOWCASE
Nanjazz

15.35-16.05
Fabra i Coats
16.25-16.55
Fabra i Coats
17.00-18.00
Fabra i Coats

MEETHEPRO

18.05-18.35
Fabra i Coats

SHOWCASE
Quartiana

18.55-19.25
Fabra i Coats
19.45-20.15
Fabra i Coats
20.30-20.45
Fabra i Coats

BUS PICK UP

21.00-00.00
Jamboree

OFF JAZZ I AM
21.00h – 00.00h
| Aperitiu
22.00h – 00.00h | The Black Barbies | DJ Session

00.00  – Bus pick up