Skip to content
PROGRAMA
8 SETEMBRE
8 SETEMBRE
10:00-11:00
Hall

BENVINGUDA I RECOLLIDA D’ACREDITACIONS

11:00-12:00
Idioma: castellà
Sala 01

TAULA RODONA
Drets d’autor: els concerts virtuals a les xarxes socials
Ponents:
Gari González (Youtube / Google) i Álvaro Hernández-Pinzón (Societat d’Artistes AIE)
Moderadora:
Eva Faustino (FG Legal)

12:15-13:15
Idioma: castellà
Sala 01

TAULA RODONA
Com funcionen les playlists a les plataformes digitals
Ponents:
Ricardo Álvarez (La Cúpula Music & Sonosuite) i Saúl Cabrera (Emubands)
Moderador:
Pedro Martínez Maestre (Vialma)

13:15-16:00

PAUSA

16:00-17:00

Idioma: anglès
Sala 01
Videoconferència

PRESENTACIÓ DE PROJECTE [VIDEOCONFERÈNCIA]
Voice For Jazz Musicians in Europe
A càrrec de l’Associació de Músics de Jazz i Música Moderna de Catalunya (AMJM)
Ponents: Urs Johnen (Deutsche Jazzunion E.V.), Fleurine Mehldau (BIM Pro) i Pedro Cravinho (Birmingham City University)
Moderador: Dick Them (FMJAZZ  – Espanya)

17:15-18:15
Idioma: castellà
Sala 01

TAULA RODONA
Polítiques culturals per al futur de la música

Ponents: Adriana Moscoso del Prado (Industrias Culturales y Mecenazgo | Ministerio de Cultura y Deporte) i María Basora (Institut Català de les Empreses Culturals -ICEC-)
Moderador: Manuel López (Sympathy For The Lawyer)

18:30-20:00
Hall

APERITIU DE BENVINGUDA

20:15-21:15
Sala 02
9 SETEMBRE
9 SETEMBRE
10:00-11:00
Idioma: anglès
Sala 01

PRESENTACIÓ DE PROJECTE
Focus Espanya a festivals i meetings internacionals

Ponents: Jaejin In (Jarusum Jazz Festival), Sybille Kornitschky (Jazzahead!), Emilian Tantana (Jazzfreunde Bad Ischl) i Marc Lloret (Mercat de Música Viva de Vic -MMVV-)
Moderadora: Eva Colom (Institut Català de les Empreses Culturals a París)

11:15-12:15
Idioma: anglès
Sala 01

TAULA RODONA
Residències per a artistes i professionals a Europa

Ponents: Pierre Dugelay (Périscope | Scène de Musiques Innovantes), Ábel Petneki (Budapest Music Center -BMC-), Dani Ortiz (La Marfà | Centre de Creació Musical) i Ludovica Michelin (Hangar | Centre de Producció i Investigació d’Arts Visuals)
Moderadora: María Lladó (Institut Ramon Llull)

12:30-13:00
Sala 02
13:00-14:45

PAUSA

14:45-15:15
Sala 02
15:30-16:00
Sala 02
16:15-18:15
Idioma: anglès
Sala 01
18:15-18:45
Sala 02

SHOWCASE
Curos

19:00-19:30
Sala 02
19:45-20:15
Sala 02
21:00-22:15
Jamboree Jazz Club
10 SETEMBRE
10 SETEMBRE
10:00-11:00
Idioma: anglès
Sala 01

PRESENTACIÓ DE PROJECTES
Apps i plataformes innovadores per a músics i professionals

Ponents: Toni Macià (Dotlinesdot) i Jakue López Armendáriz (BMAT)

11:15-12:15
Idioma: anglès
Sala 01

WORKSHOP
Sessió en directe d’anàlisi musical per a sincronitzacions
Ponents: Frederic Schindler (Too Young Agency) i Milena Fressmann (Cinesong / Sugar Town Filmproduction)
Moderador: Mario Melillo (Node)

12:30-13:00
Sala 02
13:00-14:45

PAUSA

14:45-15:15
Sala 02
15:30-16:00
Sala 02

SHOWCASE
Quartiana

16:15-18:15
Idioma: anglès
Sala 01
18:15-18:45
Sala 02
19:00-19:30
Sala 02

SHOWCASE
Lucia Fumero

19:45-20:15
Sala 02
20:30-22:30
Hall

APERITIU DE CLOENDA